متن خبر

باروری بیشتر گیاهان در گلدان‌های ساخته شده از پلاستیک‌های زیستی

 

 طبق تحقیقات صورت گرفته توسط دانشگاه ایالتی آیووا، استفاده از مواد زیست پلاستیک جدید در گلدان‌ها باعث افزایش پایداری گیاهان و همچنین کمک به خود باروری و رشد ریشه سالم خواهد شد.

پلاستیک‌های زیستی در مقایسه با پلاستیک‌های نفتی مرسوم دارای طیف وسیعی از مزایای زیست محیطی نظیر زیست تخریب پذیری بهبود یافته می‌باشند. پلاستیک های زیستی بدست آمده از منابع تجدید پذیر زیستی، مانند گیاهان، و استفاده از این پلاستیک‌ها در مقیاس بزرگ در بازار می‌تواند وابستگی به سوخت‌های فسیلی را کاهش دهد.

همان طور که در شکل مشاهده می‌شود گیاه سمت چپ در ظرف پلاستیکی زیستی دارای باروری بیشتری نسبت به ظرف سمت راست که از مواد نفتی ساخته شده است می‌باشد.

به گزارش انجمن توليدكنندگان ظروف يكبار مصرف ( آيپاد ) به نقل از  پلیم پارت، این پژوهش بر روی پلاستیک‌های زیستی مشتق شده از پلی لاکتیک اسید و پلی هیدروکسی آکانوئات زیست تخریب پذیر صورت گرفت. پلاستیک‌های ساخته شده از مواد پایه زیستی می‌تواند مواد مغذی را آزاد کند که باعث خود باروری و بهبود رشد ریشه برای پیوند زنی به خاک یا ظرف دیگر خواهد شد. این پژوهش در حدود دو میلیون دلار توسط موسسه ملی کشاورزی آمریکا حمایت مالی شده است. نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دي 1395
تعداد بازدید : 244

بازگشت