متن خبر

لاستیک سیلیکون مایع رسانای جریان الکتریسیته برای صنعت کابل

 

شرکت WACKER از دیسپرسیون لاستیک سیلیکون مایع رسانای جریان برق با نام تجاری POWERSIL® ۴۰۳ در نمایشگاه K 2016 رونمایی کرد.

 این محصول برای ساخت فیلم رسانای بیرونی بر روی کابل‌های توزیعی و انتقالی توسعه پیدا کرده است. این پوشش رسانا دارای الاستیسیته بالا، خواص مکانیکی خوب و مقاوم در برابر سایش می‌باشد، همچنین حاوی هیچ گونه ترکیبات آروماتیکی نظیر تولوئن نمی‌باشد.

 به گزارش انجمن توليدكنندگان ظروف يكبار مصرف ( آِيپاد ) ،‌ در صنعت اتصالات و رابط‌های کابل‌ها معمولا با مواد رسانای جریان الکتریسته پوشش داده می‌شوند. هدف از استفاده از این فیلم‌های رسانا به حداقل رساندن بار الکتریکی بر روی لایه عایق و اطمینان حاصل کردن از فعالیت ایمن طولانی مدت اتصالات می باشد. مواد رسانا به عنوان یک مایع پراکنشی در لایه نازک به کار می‌روند، سپس پخت گردیده و تشکیل مواد جامد را می‌دهد.

 این محصول دارای فرمولاسیون دو جزئی می‌باشد که به خوبی به بستر سیلیکونی عایق می‌چسبد و تشکیل یک فیلم انعطاف پذیر را می‌دهد. ازدیاد طول تا نقطه پارگی ۶۵۰ درصد از مشخصات این فرمولاسیون می‌باشد و همچنین استحکام در برابر پارگی آن نیز ۲۰ نیوتن بر میلیمتر اندازه گیری شده است. این بدان معنی است که فیلم رسانای ساخته شده از POWERSIL® ۴۰۳ می‌تواند حداکثر کشیدگی را بدون ترک خوردگی تحمل کند.

 ذرات کوچک کربن سیاه باعث رسانا کردن فیلم  POWERSIL® ۴۰۳ شده است. در حین فرآیند پخت این ذرات با الاستومر سیلیکونی مخلوط شده تا لایه‌ای رسانا و مقاوم به سایش از کربن سیاه را تشکیل دهد. این لایه تحت تنش های مکانیکی که ممکن است حین بسته بندی، حمل و نقل و اتصال ایجاد شود دچار هیچ گونه تغییری نخواهد شد.

 

این محصول به دلیل ویسکوزیته پایین به راحتی می‌تواند از طریق اسپری، غوطه وری و برس اعمال شود. به دلیل خواص الکتریکی آن به عنوان پوشش‌های آنتی استاتیک برای منسوجات مناسب می‌باشد.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : دوشنبه 6 دي 1395
تعداد بازدید : 280

بازگشت