متن خبر

آثار هنری با استفاده از پلاستیک های دورریخته شده

 

بررسی های انجمن حفاظت دریایی و پاکسازی ساحلی بین المللی نشان می دهد که پلاستیک ها درصد زیادی از زباله های ساحلی را هم در انگلستان و هم در بسیاری از کشورهای جهان تشکیل می دهند.

همه ما از جامعه «دورریز»ی که داریم آگاهیم، بااین حال به ندرت با عواقب ناشی از اعمالمان رویرو می شویم. بررسی های انجمن حفاظت دریایی و پاکسازی ساحلی بین المللی نشان می دهد که پلاستیک ها درصد زیادی از زباله های ساحلی را هم در انگلستان و هم در بسیاری از کشورهای جهان تشکیل می دهند. این حجم زیاد آلودگی پلاستیکی به سیاره ما آسیب می زند و هم برای انسان ها و هم حیات وحش بسیار مضر است.
هنرمند «استیو مک فرسون» زباله های پلاستیکی سواحل شمالی کنت را جمع می کند و با آن ها آثار هنری خلق می کند. او ابتدا برای حفظ بصری خاطرات آن ها را جمع می کرد. این هنرمند 44 ساله 25 سال است که اقلام پلاستیکی دورریخته شده از دندان مصنوعی تا کاست های رادیویی را جمع می کند. درست مثل یک موزه، از نظر استیو مهم است که اقلام پلاستیکی که ایجاد می کنیم و سپس دور می ریزیم را مستند کنیم تا چشممان به روی جامعه افراط کارمان باز شود. برخی از این اشیا می تواند براساس نوع یا طراحی شان تاریخ گذاری شوند. برخی شواهدی بر پیشرفت تکنولوژی هستند مانند قطعه های تلفن همراه و وابستگی ما به این مواد غیرطبیعی. این قطعات پلاستیکی نشانگر زمان ما هستند  و اگر هزاران سال نمانند صدها سال سال در محیط باقی می مانند. استیو یافته هایش را براساس موضوع یا رنگ آن ها علیرغم کوررنگ بودن سازماندهی می کند. اودر یک جستجوی روزانه بیش از 200 وسیله پلاستیکی پیدا می کند. آثار هنری او که در سراسر جهان به نمایش درآمده به گسترش آگاهی آلودگی های پلاستیکی کمک می کند.

منبع: برترین ها

 

آثار هنری با استفاده از پلاستیک های دورریخته شده

آثار هنری با استفاده از پلاستیک های دورریخته شده

آثار هنری با استفاده از پلاستیک های دورریخته شدهآثار هنری با استفاده از پلاستیک های دورریخته شده 

آثار هنری با استفاده از پلاستیک های دورریخته شده


 


 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 دي 1395
تعداد بازدید : 252

بازگشت