متن خبر

سازمان غذا و دارو: کنسروها ماده نگهدارنده «ادتا» ندارند

 

 رئیس اداره نظارت و ارزشیابی محصولات غذایی با منشا گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: کنسروها نیازی به مواد نگهدارنده ندارند و بنابراین فاقد این مواد هستند.


به گزارش انجمن توليدكنندگان ظروف يكبار مصرف (آيپاد) به نقل از سازمان غذا و دارو، نسترن محمدی گفت: متاسفانه در برخی رسانه ها از قول منابع نامشخص و نامعتبر بیان می‌شود که در کنسروها از مواد نگهدارنده‌ به نام «ادتا» استفاده شده و این مواد بدن انسان را دچار کم خونی و فقر آهن می کند درحالی که اینگونه اخبار، اشتباه و غیرکارشناسی است.
وی ادامه داد: هنگامی که ماده غذایی داخل قوطی کنسرو قرار می گیرد در اثر فرآیندهای حرارتی، پخته و استریل شده و تمام میکروارگانیسم های آن نابود می شود.
محمدی اضافه کرد: با توجه به این که بسته بندی کنسرو به گونه ای است که امکان نفوذ مجدد میکروب درماده غذایی را به صفر می رساند در نتیجه برای افزایش ماندگاری محصول، دیگر نیازی به افزودن مواد نگهدارنده نیست.
رئیس اداره نظارت و ارزشیابی محصولات غذایی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: تمام کنسروهای دارای پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو ، تحت نظارت مسول فنی تولید وعرضه می شوند و فرمولاسیون آنها در زمان اخذ پروانه بررسی ومورد تایید قرار می گیرد.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : يکشنبه 26 دي 1395
تعداد بازدید : 241

بازگشت