متن خبر

برگزاری کارگاه آموزشی کاربرد پلیمرها در بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی از سوی شرکت پتروشیمی تبریز

کارگاه آموزشی کاربرد پلیمرها در بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی از سوی شرکت پتروشیمی تبریز با حضور مدیران و کارشناسان در تاریخ 28 اردیبهشت ماه سال جاری در سالن همایش های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار گردید.

این دوره با هدف معرفی پلاستیک های بسته بندی، محصولات پلیمری مورد استفاده در صنایع بسته بندی مواد غذایی و استانداردهای مرتبط طراحی شده بود.

مباحثی چون خط مشی مشتری مداری و مسئولیت اجتماعی شرکت پتروشیمی تبریز، مهاجرت افزودنی های بسته بندی، بیوپلیمرها در صنعت بسته بندی، برهم کنش مواد غذایی و بسته بندی های پلاستیکی، منومرها و ترکیبات مهاجرت کننده از بسته بندی های مواد غذایی و حدود مجاز آنها، استانداردهای ملی و بین المللی پلیمرهای food contact مورد بحث واقع گردید.

در این کارگاه آموزشی دکتر شکر خدایی نایب رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران و دبیر همایش، مهندس ناطقی به نمایندگی از مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز، دکتر قنبرزاده استاد دانشگاه تبریز، دکتر ارومیه ای مدیر عامل آزمایشگاه خاتم پلیمر، دکتر فرهودی رییس آزمایشگاه بسته بندی مرکز آزمایشگاههای مرجع کنترل غذا و دارو  و مهندس عودی مدیر فنی شرکت پتروشیمی تبریز سخنرانی نمودند.

آقای مهندس ناطقی از مسوولان شرکت پتروشیمی تبریز که به نیابت از مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز حضور یافته بود، در خصوص مهمترین فعالیت ها و اقدامات شرکت پتروشیمی اظهار داشتند: شرکت پتروشیمی تبریز موفق به اخذ مجوز ساخت از وزارت بهداشت برای 26 محصول خود که 7 مورد آن مربوط به پلی استایرن و 19 مورد آن مربوط به پلی اتیلن گردیده است .

دکتر قنبرزاده نیز در خصوص مهاجرت افزودنی های بسته بندی و کاربرد پلیمرهای زیست تخریب پذیر سخنرانی نمودند . ایشان در سخنرانی خود به اهمیت بحث بازیافت اشاره نمودند و حذف پلیمرهای سنتزی و همچنین پلیمرهای زیست تخریب پذیر را غیرممکن و نادرست خواندند و خواستار توسعه تکنولوژی و توجه هرچه بیشتر به بحث بازیافت در این صنعت گردیدند.

دکتر ارومیه ای در سخنرانی خود، برگزاری کارگاه آموزشی کاربرد پلیمرها در بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی را بسیار ارزشمند خواند و افزود اهمیت بسته بندی به همان اندازه محصول داخل بسته بندی دارای اهمیت می باشد . ایشان هدف از بسته بندی مواد غذایی را بالابردن زمان ماندگاری محصول در شرایط زمانی، محیطی و مکانی دانستند. مدیرعامل آزمایشگاه خاتم پلیمر  به ویژگی های بسته بندی مناسب و استاندارد از جمله استحکام و مقاومت در برابر ضربه، حرارت و فرآیند انباشت، برهم کنشی با مواد غذایی، عدم استفاده از مواد بازیافتی و دست دوم، مطابقت با معیارهای استاندارد و بازار، قابلیت بازیافت و استفاده مجدد، جاذبه کمیت و کیفیت اشاره نمود و  بسته بندی مناسب و استاندارد را یکی از مهمترین فاکتورهای جذب و جلب مشتری برشمرد.

دکتر ارومیه ای اظهار داشت که کیفیت، کمیت، ویژگی ها، ایمنی و سلامتی انواع محصولات بسته بندی از یک سوء، فناوری مدرن، استاندارد سازی،  نظارت و دیگر مسائل از سویی دیگر در کنترل بسته بندی به همان اندازه اهمیت دارند که مواد غذایی اهمیت دارند و غذای سالم نیازمند بسته بندی سالم است .

مهندس عودی، برگزاری کارگاههای آموزشی از این دست را انگیزه و راهکاری برای مقابله با تبلیغات سوء و منفی و غیر علمی که در کسب و کار تولیدکنندگان مخاطره ایجاد نموده است، خواند و افزود با برگزاری این نوع کارگاه ها، تبلیغات غیر علمی و سوء تا حدود قابل ملاحظه و چشم گیری کاهش یافته و باعث بوجود آمدن بستری رقابتی و سالم در بازار ظروف یکبار مصرف می گردد و ابراز امیدواری کرد  با استفاده از حمایت و پشتبانی معنوی و علمی مسئولین و اعضای انجمن تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف، تولید کنندگان مجاز بتواند رقابتی سالم داشته باشند و مصرف کنندگان نیز به صورت ایمن و بدون دغدغه فکری از محصولات سالم استفاده نمایند . ایشان از عدم حضور برخی از مسئولین و نمایندگان آنها در ارتباط با این کارگاه آموزشی گلایه مند بوده و از حضار خواستند تا این پیام را به کسانی که حضور ندارند برسانند . مهندس عودی  از دستگاه ها و نهاد های مسئول و نظارتی خواست تا اصلاح و به روز رسانی الزامات و استاندارد های صنایع و به ویژه ظروف یکبار مصرف را در دستور کار قرار داده و از رسانه ها و نمایندگان صنایع حاضر درخواست نمودند تا این مطلب را به عنوان بیانیه اختتامیه دانسته و به گوش مسوولان برسانند.

در پایان دکتر ساعت نیا مشاور در انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف در خصوص کلید خوردن طرحی بین المللی با همکاری گروهی حقوقی در انگلستان به جهت مقابله با گزافه گویی ها و منفی گویی ها در خصوص ظروف یکبار مصرف خبر داد و از مسئولین شرکت پتروشیمی و اعضای انجمن تو.لید کنندکان ظروف یکبار مصرف خواستار مساعدت، همکاری و حمایت در این راستا شد.

 


نوشته شده توسط : host
تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395
تعداد بازدید : 1472

بازگشت