متن خبر

درخواست جالب سازمان گمرک جهانی از گمرک ایران

 

خبرنگار انجمن تولیدکنندگان ظروفذ یکبار مصرف(آیپاد): سازمان جهانی گمرک از گمرک ایران خواسته است که فناوری گمرک الکترونیک خود را به دیگر کشورها نیز صادر کند.

سازمان جهانی گمرک(wco)  گزارش جدیدی از روند اجرای پنجره واحد تجارت فرامرزی و گمرک الکترونیک ایران را منتشر کرده و ضمن موفق خواندن آن در ایران خواسته که این فناوری به دیگر کشورها نیز صادر شود.

گمرک جهانی در گزارش خود برخی اصلاحات گمرک ایران را قابل توجه دانسته و گفته است که بهتر است گمرک ایران، این اطلاعات را با سایر گمرکات، به عنوان بهترین شیوه‌های مدرنیزاسیون گمرکی به اشتراک بگذارد.

اصلاحات که مورد توجه سازمان جهانی گمرک قرار گرفته شامل ترخیص بدون کاغذ، استفاده از کارشناسان مجازی (متمرکز)، ترخیص ۵۰ درصد اظهارنامه‌ها در مسیر سبز به کمک داده‌های الکترونیکی و بدون دخالت انسان و قابلیت چت کردن در سیستم تک پنجره‌ای تجارت فرامرزی است.

این سازمان همچنین در این گزارش اظهار کرده است که این موضوعات و پیشرفت‌های گمرک ایران در اجرای پنجره واحد تجاری و سامانه جامع گمرکی در جلسات WCO و سایر رویدادهای مربوطه به تسهیل تجارت و اتوماسیون ترخیص، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 بهمن 1395
تعداد بازدید : 346

بازگشت