متن خبر

گزارش ۳۰ روزه وضعیت اقتصاد ایران

 

به گزارش انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف و به نقل از اقتصاد آنلاین، معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد تحولات شاخص های منتخب بازارهای مالی در ایران و جهان در دی ماه ۱۳۹۵ را منتشر کرد که نشان می دهد شاخص کل بورس با میانگین ماهیانه ۷۹۲۸۴ واحد، نسبت به ماه قبل ۱,۱ درصد رشد منفی داشته است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، بر پایه این گزارش، قیمت سکه طرح جدید در بازار تهران در این ماه به صورت میانگین یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل از آن ۳,۷ درصد رشد دارد. همچنین قیمت دلار در بازار تهران با میانگین رقم ۳۹۷۵۴ ریال در دی ماه، نسبت به ماه قبل از آن ۲.۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

قیمت یورو در این ماه با میانگین ۴۲۸۷۲ ریال، نسبت به آذر ماه ۲,۳ درصد رشد یافت و قیمت هر بشکه سبد نفتی اوپک نیز در دی ماه با ۵۲.۴ دلار به نسبت ماه قبل از آن، ۷.۵ درصد رشد یافته است.

شاخص داوجونز جهانی با میانگین ۲۵۶۰,۹ در دی ماه نسبت به آذر امسال ۱.۵ درصد رشد داشته است. همچنین نرخ هر اونس طلا در این ماه با میانگین ۱۱۷۵.۶ دلار، دارای ۰.۵ درصد رشد منفی نسبت به آذر ماه بود.

ارزش دلار در برابر یورو در دی ماه سال جاری با میانگین ۰,۹۴۹۴ نسبت به آذر ماه به میزان ۰.۵ درصد رشد نشان می‌دهد. در این ماه، ارزش دلار در برابر یوآن با میانگین ۶.۹۲۴۶ دارای ۰.۲ درصد نسبت به ماه قبل از آن و ارزش دلار در برابر ین نیز با میانگین ۱۱۶.۱۵۵ دارای ۱.۶ درصد رشد به نسبت آذرماه است.

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 9 بهمن 1395
تعداد بازدید : 350

بازگشت