متن خبر

شرکت آلمانی Basf برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران ابراز تمایل کرد

 

شرکت Basf آلمان ابراز تمایل کرده که با سرمایه گذاری قریب به ۶ میلیارد دلار، یک شهرک پتروشیمی در ایران احداث کند که فعالیت این شهرک در راستای تکمیل زنجیره ارزش پروپیلن در ایران باشد.

به گزارش انجمن توليد كنندگان ظروف يكبار مصرف ( آيپاد ) ‌به نقل از تسنیم، پاییز سال گذشته بود که شرکت آلمانی Basf برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران ابراز تمایل کرد. مدیرعامل این شرکت آلمانی همچنین در سفر «زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد و انرژی آلمان به ایران، با حضور در هیئت آلمانی به کشورمان سفر کرد و در این سفر از برنامه شرکت Basf برای سرمایه گذاری در بخش پایین دستی صنعت پتروشیمی ایران خبر داد. حتی تیمی از این شرکت آلمانی با بازدید از مناطق جنوبی کشور، فرصت های سرمایه گذاری در قالب احداث شهرک های پتروشیمی را مورد بررسی قرار دادند.

در یک سال گذشته مذاکرات متعددی بین شرکت های آلمانی و مسئولان مجموعه وزارت نفت ایران انجام شده که در صورت نهایی شدن تمامی این مذاکرات و رسیدن آنها به مرحله قرارداد، 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری از سوی شرکت های آلمانی در صنعت نفت ایران صورت می گیرد. از این میان محور مذاکرات در حدود 6 میلیارد دلار در بخش پتروشیمی و حدود 6 میلیارد دلار در بخش بالادستی صنعت نفت است.

شرکت Basf ابراز تمایل کرده که با سرمایه گذاری قریب به 6 میلیارد دلار، یک شهرک پتروشیمی در ایران احداث کند که فعالیت این شهرک در راستای تکمیل زنجیره ارزش پروپیلن در ایران باشد.

همچنین شرکت Wintershall آلمان که از شرکت های زیر مجموعه شرکت BASF بزرگترین شرکت صنایع شیمیایی جهان است در فروردین ماه سال جاری تفاهمنامه ای با شرکت ملی نفت ایران به منظور انجام مطالعات روی چهار مخزن نفتی واقع در غرب ایران به امضا رساند. پایگاه اطلاع رسانی نشریه naturalgasworld به نقل از سخنگوی شرکت Wintershall آلمان مهر ماه سال جاری اعلام کرد که این شرکت آلمانی هنوز در حال بررسی 4 میدان نفتی در ایران است.

 

اخیراً نیز شرکت آلمانی Lurgi در مذاکراتی با شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی ایران، مذاکراتی در جهت ساخت واحدهای پروپیلن در ایران داشته است.

 

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 بهمن 1395
تعداد بازدید : 370

بازگشت