متن خبر

جزیره قشم هاب جدید پتروشیمی ایران می‌شود

 

به گزارش انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف ( آیپاد )  به نقل از مهر، حمیدرضا مومنی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری با شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: پارک پتروشیمی جزیره قشم با ظرفیت ۶ میلیون تن آماده جذب سرمایه‌گذاران جدید است.

وی از پتروشیمی در جزیره قشم به عنوان صنعتی آینده‌دار یاد کرد و افزود: هم‌اکنون مجوز احداث سه واحد صنعت پتروشیمی از سوی مراجع ذی‌صلاح در این منطقه صادر شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: ما زمین و زیرساخت‌های لازم را در اختیار علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی قرار می‌دهیم و تلاش می‌کنیم که قشم را به عنوان یکی از قطب‌های مهم انرژی کشور با تامین زیرساخت‌های مناسب توسعه دهیم.

وی با اعلام اینکه در راستای ساماندهی طرح‌های مورد نیاز صنعت پتروشیمی و بر اساس شیوه‌نامه ابلاغ شده توسط وزارت نفت، برای همکاری با شرکت ملی صنایع پتروشیمی آمادگی داریم، تصریح کرد: جزیره قشم قابلیت‌های بالقوه‌ای را برای تبدیل شدن به هاب جدید صنعت پتروشیمی در کشور دارد و این منطقه با ایجاد منطقه جدید صنایع پتروشیمی شاهد تحولی عظیم در دیگر صنایع خواهد بود.

تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم با شرکت ملی صنایع پتروشمی روز یکشنبه در دفتر مدیرعامل این شرکت به امضای حمیدرضا مؤمنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران رسید.


 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 آذر 1395
تعداد بازدید : 392

بازگشت