متن خبر

رئیس‌خانه صنعت ایران: بخش تولید در کما است

 

رئیس‌خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تاکید کرد در حال حاضر بخش تولید در کما قرار داشته و نیازمند حمایت جدی مسئولین است.

به گزارش آیپاد سید عبدالوهاب سهل‌آبادی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی کشور در گرفتاری بدی قراردارند، اظهارداشت: یکسری از واحدها در قالب طرح رونق تولید تسهیلاتی را دریافت کرده‌اند اما با ارائه این ارقام اندک نمی‌توان مشکلات بخش تولید را حل کرد.

رئیس‌خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه بانک‌ها همکاری لازم را برای اجرای این طرح با تولیدکنندگان نداشتند، افزود: البته سیستم بانکی خود به صورت مجزا تسهیلاتی را به مشتریان خوب خود پرداخت کرده و آن را به عنوان یک اقدام مهم اعلام می‌کند.

وی تصریح کرد: تولیدکنندگان امروز دستخوش حوادثی هستند که در ایجاد آنها مقصر نبوده‌اند اما متأسفانه بدون حمایت باید با این مشکلات دست و پنجه نرم کنند.

سهل‌آبادی با اعلام اینکه به نظر می‌رسد اگر دولت توانی برای احیاء برخی از واحدهای تولیدی مشکل دار ندارد باید آنها را تعطیل کرده و برنامه‌های منسجم خود را برای حمایت از سایر تولیدکنندگان قرار دهد، گفت: دولت باید برای بهره‌های سنگین بانک‌ها تدبیر جدی به کار گیرد زیرا تعداد زیادی از واحدهای مشکل دار به خاطر همین معوقات بالا امکان دریافت وام‌های جدید را ندارند.

رئیس‌خانه صنعت، معدن و تجارت ایران اضافه کرد: در حال حاضر بخش تولید در کما قرار داشته و نیازمند حمایت جدی مسئولین است.

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 آذر 1395
تعداد بازدید : 402

بازگشت